Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri


Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri ürünlerini Tekno Foam olarak İSO9001 kalite standartlarına göre üretmektedir.Yanmaz poliüretan köpük altındaki PVC veya kurşun bariyerler sayesinde ses yutma özelliğine sahip etkili bir üründür. Sesin türüne ve şiddetine göre PVC ve kurşunun poliüretan köpük ile çeşitli varyasyonları uygulanmaktadır. Sesin çok yüksek olduğu motor ve jeneratör daireleri, trenler, gemiler, tırlar, traktörler, otobüsler, kompresörler ve makine etrafının evresinde uygulanmaktadır.
Ses Yalıtım özelliğini arttırmak için yumurta, ses yalıtımı labirent gibi profillerde üretilebilen Firend; ses iletim kaybını (transmission loss) sağlamak amacıyla, ses iletimi engelleyici EPDM ağır bariyerler ile ses yalıtımı sağlanmaktadır.
Tekno Foam olarak uluslararası standartlara uygun ürettiği, yanmazlığın önemli olduğu alanlarda akustik çözüm sağlayan sünger ürünüdür. Firend; yanmazlıkta BS476:class 0 ve Unı 9175:2008 M1 sertifikalarına sahiptir.

AĞIR BARİYERLİ SES YALITIM SÜNGERİ TEKNİK ÖZELLİKLER

Ses Yalıtım Süngeri Kullanılacak en kalın ve yoğun malzeme en etkili ses yalıtım performansını sağlamaktadır.
Ses Yalıtım Süngeri Kapalı gözenekleri sayesinde ısı ve ses iletim katsayıları oldukça düşüktür.
Ses Yalıtım Süngeri Değişik kalınlık ve ebatlarda üretilmektedir.
Ses Yalıtım Süngeri Üst kısımda kalan sünger akustik sünger ise akustik düzenlemeyle birlikte güçlü bir ses yalıtım sağlamaktadır.
Ses Yalıtım Süngeri 1800 kg/m3 yoğunluğu bulunmaktadır.
Ses Yalıtım Süngeri 1m2 ağırlığı, 3,2 mm için 5kg 'dır.
 
Ağır Bariyerli Ses Yalıtım Süngerleri Ağır Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri
Ağır Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri Ağır Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri


Tekno Foam olarak Ağır Bariyerli Ses Yalıtım süngeri ürün çeşitlerimiz İSO kalite standartlarına göre üretilmektedir.Ses yalıtımı ve ses izolasyon uygulamarında en çok tercih edilen sünger çeşidi Ağır Bariyerli Ses Yalıtımı Süngeri ' dir. Ağır kurşun bariyer ses yalıtımı süngeri olarakta bilinir.

Uygulama Alanları : Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör, Tekne Yalıtımı , Yat Motoru Ses İzolasyonu, kompresör kabinlerinde, kısacası ses yalıtımı gereken her noktada, disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi akustik çözüm gereken mekanlarda kullanılmaktadır.

Ağır Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri çok yüksek frekanslı seslerin engellenmesi istenildiğinde kullanılan güçlü ses yalıtım malzemesidir.

Üstte ve altta kullanılan süngerin kalınlığı ve yoğunluğu ses yalıtım oranına etki eder. Özellikle bondex sünger kullanılırsa daha iyi bir izolasyon sağlanır.

Epdm ses bariyeri tek başına duvara uygulanabilir iyi bir ses yalıtım malzemesidir. Uygulaması kolaydır solid yapıştırıcı ile yapıştırılabilir.

Ağır Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri
Ağır Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri
Ağır Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri

 

Ses Yalıtım Süngeri Jeneratör Odası Ses Yalıtım Süngeri Ses Yalıtım Süngeri Makina Dairesi Ses Yalıtım Süngeri Ses Yalıtım Süngeri Asansör Dairesi Ses Yalıtım Süngeri
Ses Yalıtım Süngeri Asansör Odası Ses Yalıtım Süngeri Ses Yalıtım Süngeri Kazan Dairesi Ses Yalıtım Süngeri Ses Yalıtım Süngeri Enstrüman Çalgı Odası Ses Yalıtım Süngeri
Ses Yalıtım Süngeri Hidrofor Odası Ses Yalıtım Süngeri Ses Yalıtım Süngeri Komperasör Odası Ses Yalıtım Süngeri Ses Yalıtım Süngeri Piyano Odası Ses Yalıtım Süngeri
Ses Yalıtım Süngeri Stüdyo Ses Yalıtım Süngeri Ses Yalıtım Süngeri Hastahane Emar ( Mr ) Odası Ses Yalıtım Süngeri Ses Yalıtım Süngeri Bateri Odası Ses Yalıtım Süngeri
Ses Yalıtım Süngeri Akustik Oda Ses Yalııtm Süngeri Ses Yalıtım Süngeri Müzik Odası Ses Yalıtım Süngeri Ses Yalıtım Süngeri Tekne Motor Kabini Ses Yalıtım Süngeri